24° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.44
 • DOLAR 5.72

Queenax Egzersizleri

Fitness - Temmuz 3, 2019 3:56 am A A

Queenax aslında fitness’in geldiği son nokta diyebiliriz. Çünkü, fitness’in geldiği noktanın function training olduğunu düşünürsek, function training’in de geldiği nokta queenax’tır. Queenax için aslına bakıldığında 3 tarafı demirlerle çevrili demir konstrüksiyondur fakat, önemli olan bu konstrüksiyonun içini nasıl doldurduğunuzdur.

Bu konstrüksiyonun içi function training üzeri antrenmanlarla doldurulabilir, bir çok hareket ve ekipmanla çeşitlendirilebilir. Günümüzde en verimli en etkili antrenmanlar queenax ile sağlanabilir.

Queenax çalışma programı günlere bölünerek gerçekleştirilmesi gereken bir egzersizdir. Daha açacak olursak, queenax ile en başta bir çok kas grubunu çalıştırdığınız zaman arada mutlaka bir gün dinlenmek gerekiyor. Her zaman her antrenmanda functional training antrenman yapmak demek, kas yapısını yormak ve dinlenememekten ibaret bazen dezavantaj olarak da karşımıza çıkabilir.

Queenax’ın çalışma programı nasıl olmalıdır?

Queenax çalışma programı günlere bölünerek gerçekleştirilmesi gereken bir egzersizdir. Daha açacak olursak, queenax ile en başta bir çok kas grubunu çalıştırdığınız zaman arada mutlaka bir gün dinlenmek gerekiyor. Her zaman her antrenmanda functional training antrenman yapmak demek, kas yapısını yormak ve dinlenememekten ibaret bazen dezavantaj olarak da karşımıza çıkabilir. Bir gün queenaz yapılıyorsa, diğer gün mutlaka yoga, veya yine queenax’ta çok daha farklı anti gravity yoga gibi antrenmanlar yapılbilir. Hatta antrenmansız bir gün bile geçirilebilir. Sonraki gün mutlaka faklı bir direnç antrenmanı ile kondisyonunuza devam edebilirsiniz. Queenax’ta direnç antrenmanı olarak gerçekleştirilecek functional training bazlı çalışılacaksa mutlaka gün aşırı Queenax antrenmanlarını tekrarlamak gerekir.

Queenax’in hedeflediği antrenman biçimi nedir?

Queenax tamamen malt functional training üzerine kurulmuş bir ekimandır. Bu da aynı anda bir çok kas grubunu çalıştırmak demektir. Zaten functional training’in asıl amacı da budur. Siz antrenmanınızı yaparken bir çok kas grubunuz aynı anda çalışmaktadır. Queenax’in bir çok egzersizden farklı olan en büyük özelliği de budur.

Queenax hangi kasları çalıştırır?

Queenax ile siz hangi kasınızı çalıştırmak istiyorsanız, o kasınızı çalıştırabilirsiniz. Bu durum sizinle, sizin isteğinizle ve eğitmeninizin sizi yönlendirmesiyle alakalı bir durumdur. Queenax dediğimiz ekioman üç tarafı demirlerle çevrili bir konstrüksiyon. Tamamen antrenman modeli sizin veya eğitmeninizin hayal gücüne bağlıdır. Bu yüzden yaptığınız antrenmanın modeli neyse veya antrenörünüz size neyi verdiyse, sizin çalıştırmak istediğinizi fazlasıyla çalıştıran, fazlasıyla eğlenceli hale getiren ve size bunları sunan bir ekipman olma özelliği taşıyor.

Queenax ile kaç çeşit egzersiz yapılabilir?

Queenax ile hayal gücüne bağlı olarak sonsuz hareket çıkartılabilir. Çünkü her demirinden, her alanından her metrekaresinden bile bir hareket çıkarılabilir. Aslında functional training de bu anlamı taşımaktadır. Functional training’in geldiği aşama da budur. Her bir alanda yeni bir hareket bize queenax’ı daha verimli daha faydalı bir hale getirmektedir. Sistemli düzenli bir şekilde aralıklı olarak kullandığınız zaman, çok verimli ve faydalı antrenmanlar çıkarılabilmektedir. Queenax belli çizgiler ve bloklar üzerine oturtulmuş bir antrenmandır. Sizin antrenman olarak ne istediğinizle ve kişi sayınızla alakadardır. Profesyonel sporcuların tercih ettiği bir antrenman biçimi olan Queenax’ı İtalya’da Juventus takımının antrenmanlarında kullandığı bilinmektedir. Kısaca siz ne istiyorsanız Queenax size onu verir.

Kimler Queenax yapabilir?

Queenax yapabilmek için belli bir functional training alt yapısının olması geremektedir. Sıfırdan gelerek farklı antrenmanlarla queenax seviyesine çıkılabilir. Queenax ortaya çıkarılırken aslında performans sporcularını hedef alarak kullanılan bir ekipmandır. Performans sporcuları ve o seviyede entrenman yapmak isteyenler Queenax’ı tercih edebilir ve fazlasıyla verim alabilirler.

Fitness - 3:56 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON EKLENENLER

 • 01
  Serbest Ağırlık mı, Vücut Ağırlığı mı, yoksa makine mi?
  En basit haliyle, vücut geliştirme hareketleri yapılışlarına ve kullanılan ekipmana göre 3 farklı kategoride bulunuyor. Bunlar; Serbest ağırlıkla yapılan hareketler, Vücut ağırlığıyla yapılan hareketler, Makinelerle yapılan hareketler.Kim ne derse desin, bu 3 hareket grubunun hepsini amacınız doğrultusunda kullanabilirsiniz. En basit haliyle, vücut geliştirme hareketleri yapılışlarına ve kullanılan ekipmana göre 3 farklı kategoride bulunuyor. Bunlar: Serbest ağırlıkla yapılan hareketler Vücut […]
 • 02
  Drop Sets Nedir? Drop Sets Nasıl Yapılır?
  Drop sets, yaptığınız hareketin son setinin son tekrarından sonra bir miktar ağırlık azaltıp birkaç tekrar daha yapma prensibidir. Drop sets ilk kez 1947 yılında Body Culture dergisinin editörü Henry Atkins tarafından kullanıldı ve sonradan popüler hale geldi. Drop sets, aynen Forced Reps gibi çalışmanıza büyük bir şiddet katar ve kas gelişimini hızlandırır. Bu nedenle vücutçular tarafından çok […]
 • 03
  Amino Asit Nedir? Ne işe yarar? Nasıl Kullanılır?
  Amino asitler yaşamın yapı taşı olan proteinlerdir. Proteinli bir gıda tükettiğimiz zaman vücut proteini sindirerek amino asitlere ayrıştırır. Bunun sonucunda bu amino asitleri tekrar binlerce türlü protein üretmek için kullanır. Bu proteinler kaslarınızın, dokularınızın, organlarınızın gelişimine katkı sağlar. Kompleks amino asit supplementleri tek veya birkaç amino asit içeren supplementlerin aksine hemen hemen tüm amino asitleri […]
 • 04
  Testosteron Nedir? Testosteronu Doğal Yollarla Arttırma Yöntemleri
  Spor yapanların bir çoğu testosteronun ne olduğunu, ne kadar önemli olduğunu bilir. Yağ ve kas metabolizmasında önemli bir rol oynayan bu hormonun, sağlıklı bir yaşam için ideal seviyede olması gerekir. Bir çok insanın testosteron eksikliği yaşadığı günümüzde doğal yollarla da testosteron hormonu kazanılabilir. Eğer vücut geliştirme çalışıyorsanız veya genel olarak sağlık konularıyla ilgiliyseniz mutlaka testosteron […]
 • 05
  Vücutta Testosteronu Artıran 5 Temel Gıda
  Testosteron vücut içerisinde büyük bir hayati rol oynayan erkeklik cinsiyet hormonu. Spor yapanlar için gün içerisinde bazı gıdalarda testosteron hormonunu artıran yiyecekler yemeliyiz. Kuvvet ve performans için gerekli olan testosteronu sağlamak için bu gıdaları mutlaka almalısınız. Testosterone vücut içinde pek çok hayati rol oynayan en temel erkek cinsiyet hormonu. Testosteron cinsel istek, saldırganlık, kuvvet, atletik […]